راه حل بحران مسکن در مناطق زلزله زده

سازه آسان ،احداث آسان

 

سهولت و سادگی در ساخت و اجرای سازه های پانلی تولیدی شرکت پایکار بنیان پانل باعث میشود تا در زمانهای بروز بحرانهای ناشی از حوادث طبیعی و متعاقبا نیاز انبوه به مسکن (ساخت خانه و تامین سرپناه ) این فناوری خانه سازی مورد توجه مردم و دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز کشور و هم چنین نیروهای جهادی قرار بگیرد. علاوه بر سهولت اجرا مزیت مهم سرعت ساخت و ساز با این سیستم خانه سازی انگیزش بکارگیری آنرا در این مناطق افزایش داده است.

در مناطق زلزله زده سر پل ذهاب گروههای جهادی توانستند رکوردهای زمانی خیره کننده ای به لحاظ ساخت خانه های پانلی برجای بگذارند . با مدیریت صحیح توسط گروه جهادی شهید احمد متوسلیان فرصت بزرگی در مناطق زلزله زده ایجاد گردید بطوریکه برای متقاضیان در این مناطق در ظرف مدت ۲۱ روز واحدها ویلایی یک طبقه طراحی ، احداث و تحویل میگردید. که نشان سرعت بالای این فناوری ساخت میباشد.

 

 

ساخت و ساز در مناطق حادثه دیده

مشکلات و محدودیتهای پشتیبانی مناطق حادثه دیده ، سرعت ساخت و ساز و احداث مسکن را به شدت کاهش میدهد. تامین مصالح سنگین در این مناطق بخاطر آسیب دیدن زیر ساختها و جاده ها و گرانی حمل بسیار دشوار خواهد شد. یکی از مشکلات در زمان بروز حوادث ؛ تعداد کم نیروی ماهر ساختمانی در مناطق حادثه دیده میباشد. بخاطر مشکلات مالی عموم مردم و عدم توان پرداخت دستمزد و خرید مصالح ساختمانی و همچنین وابستگی اکثریت به وامهای دولتی (چند مرحله ای ) انگیزه لازم برای حضور عوامل و استادکارن و صنایع ساختمانی تا حدود زیادی کاهش میابد.

کاربرد دیوارهای پانلی غیر باربر
ادامه مطلب

سیستم خانه سازی M2

 

مزیت مهم در سادگی اجرای سازه های پانلی ( سیستم خانه سازی – M2 ) فرصتی را ایجاد میکند تا با آموزش راحت و سریع (چند روزه ) علاقمندان، نیروهای نیمه ماهر و افراد فنی سایر رشته ها مشکل نیاز و تامین استاد کاران ماهر ساختمانی در مناطق بحران زده تا حد زیادی بر طرف گردد .

شرکت پایکار بنیان توانست با آموزش تعدادی از افراد بومی در منطقه زلزله زده بستر ارایه خدمات فنی و مهندسی را دراین مناطق افزایش دهد. به گونه ای که این افراد چندین خانه روستایی در نقاط مختلف استان را بر اساس نقشه های طراحی سازه بازسازی و نوسازی نمودند.

 

شرکت پایکار بنیان پانل آماده بر پایی و برگزاری دوره های آموزشی ( اجرا و طراحی ) برای کلیه افراد علاقمند، مهندسان و طراحان سازه و تکنسینهای اجرایی ونیروهای جهادی میباشد. افراد علاقمند میتوانند با شماره ۰۹۱۲۱۸۸۷۷۶۱ تماس بگیرند.