دیوارهای پانلی پایکاربنیان

 

مزیت استفاده از دیوارهای پانلی پایکاربنیان

رعایت مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان : مطابق مستندات M2 ایتالیا، میزان مقاومت حرارتی دیوارهای پانلی با ضخامت فوم ۸ و ۱۰سانتیمتر و ضخامت ۳ سانتیمتر بتن در هر طرف به ترتیب معادل m²k/w 2.28 و m²k/w 2.78 میباشند، که با توجه به میزان حداقل m²k/w 2.3در مناطق نیاز به صرفه جویی بالا مشخص شده در مبحث نوزدهم، مورد تایید است.

الزامات مبحث 19

 

بکار گیری دیوارهای پانلی بنا بر محاسبات صورت گرفته در چند ساختمان در تهران و بند عسلویه کاهش میزان مصرف انرژی تا ۳۰ در صد را به همراه خواهد داشت. علاوه بر آن با کوچکتر کردن تاسیسات سرمایشی و گرمایشی هزینه های ساخت نیز کاهش میابد.  

 


 


رعایت مبحث هیجدهم مقررات ملی ساختمان

طبق مستندات شرکت M2 ایتالیا میزان افت صدا در دیوارهای شرکت پایکار بنیان حدود ۴۵ دسیبل بوده که با توجه به میزان جداول افت انرژی صوت در تراگسیل بین ۳۵تا ۴۵ دسیبل در مبحث ۱۸ قابل قبول میباشد.

عدم وجود آوار در زلزله و طوفان

مطابق با نشریه ۳۸۵ و روش پاندولی اتصال تری دی به سقف و کف با پانل با فوم موجدار قائم، دیوار” تری دی” در برابر زلزله، نه اثر افزایش نیروی زلزله (میانقاب) بر روی اسکلت دارد و نه اینکه در حین زلزله ،خود دچار شکست یا واژگونی می‌گردد.

چندین آزمایش زلزله در اروپا – ایران مقاومت دیوارهای فوق را تایید نموده است. فیلم مربوط به آزمایشات قابل ارایه میباشد. خانه های پانلی در طوفان سال ۱۹۹۲فلوریدا و زلزله کالیفزنیا استحکام خوبی از خود نشان داده اند.

 • مقاوم در برابر ضربه ،گلوله و انفجار در راستای رعایت مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان (پدافند غیر عامل): به استناد دهها آزمایش گلوله و انفجار در اروپا و ایران، فیلم مربوط به آزمایشات قابل ارایه میباشد. در آزمایشگاههای اروپایی گلوله های نظامی با انواع کالیبر به دیوارهای پانلی شلیک شده که مطابق با نتایج تصویری این گلوله ها از دیوار عبور نکرده است . در مقابل گلوله و ترکش از سایر دیوارهای غیر مسلح (سفال و بلوک و درای والها و… ) به راحتی عبور مینماید.
مقايسه فني پانل هاي غير باربر
ادامه مطلب

 

 • بی نیاز از ایزولاسیون رطوبتی با استفاده از ادتیوهای اضافه شده در بتن : به منظور آب بند نمودن سطح بتن پاششی و عدم استفاده از مصالح عایق رطوبتی نظیر ایزوگام و امثالهم ، میتوان از افزودنی های آب بند کننده نظیر :

۱- آب بند بتن مایع  ۲- ژل فیلر  ۳- ژل سیلیکافیوم (گزینه پیشنهادی) استفاده نمود.

 

ژل سیلیکافیوم: این افزودنی متشکل از فوق روانساز، میکروسیلیس و الیاف pp و مواد دافع آب میباشد. تا میزان ۲ تا ۵ درصد وزن سیمان مصرفی

 • استحکام و قابلیت بالا برای نصب پیچ ؛ میخ ؛ رولپلاک و آویز اجسام سنگین مانند آینه و سنگ نما، فلاش تانک؛ کابینت ؛ قفسه و تابلو (قابل تقویت با وال پست و سابفریم) اکثر دیوارهای موجود تحمل نصبیات را نداشته مشکلاتی را پس از اجرا برای کاربران بوجود میاورند . خصوصا درآشپزخانه ی واحد ها مسکونی و دیوارهای مراکز تجاری که قرار است در آن کابینت ، دکور و ویترین نصب شود دیوارها تری دی توصیه میشود.
 • امنیت بالا به لحاظ عدم قابلیت تخریب و نفوذ به روشهای دستی
 • بی نیاز از اجرای نعل درگاه برای اجرای بازشوی در و پنجره
 • امکان استفاده درجا از گچ پاششی وحذف عملیات ملات پاشی
 • حذف عملیات گچ و خاک
 • سهوات در اجرای تاسیسات

 

 

مزیت های انحصاری دیوار های پانلی تولیدی شرکت پایکاربنیان پانل

 

 • تولید استاندارد تمام محصولات تحت نظارت دائم موسسه استاندارد، تمامی محصولات تولیدی پایکار بنیان پانل دارای استاندارد های ۷۱۴۳ و ۱۱۱۰۸ از موسسه استاندارد و تاییدیه مرکز تحقیقات مسکن میباشد.
 • تولید پانل غیر باربر با فومهای سینوسی قایم جهت کاهش اثر میانقابی دیوارها و کاهش ۳۰% مصرف بتن شاتکریتی. باایجاد micro columns قایم و فاصله دار علاوه بر استحکام دیوار کمترین اثر میانقابی ایجاد میشود. مقاومت فشاری بتن غیر باربرشاتکریتی حدود MP15 بوده که برای بلوک ACC میانگین ۵ MP وبرای بلوک لیکا  MP 3 است یعنی ۳ تا ۵ برابر مقادیر مقاومتی دیوارهای بلوکی ، دیوار پانلی مقاومتر است .
فناوری و نوآوری در تری دی پانل
ادامه مطلب

 

 • فشردگی استاندارد فوم های تولید این شرکت برابر ۱۲ تا ۱۵ میباشد .
 • تولید بر اساس سفارش مشتری در طول ها و ضخامت های مختلف. عرض های ۱ متر و ۱.۲ متری با چشمه های مش ۵×۵ و ۸×۸ سانتیمتر

 

 • تولید با دستگاههای تمام اتوماتیک اروپایی محصول واقعا کیفی و بدون پیچیدگی و انحراف را به شما ارایه داده که موجب افزایش کیفیت اجرایی ( راحتی در شاقولی و هم بادی دیوارها شده ) و موجب کاهش مصرف در ملات پاششی میشود.
 • بکارگیری مفتول HIGH TENSIL با مقاومت کششی fy > 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مفتول گالوانیزه با پوشش ۴۰ میکرونی مطابق استاندارد ASTM A799
 • مقاومت برشی جوش شبکه شبکه مش حداقل (N/mm²) ۳۲۰ که از مقدار تعریف شده در آیین نامه (۲۴۰برابر سطح مقطع مفتولهای جوش شده ) بالاتر است.
 • قطعه اتصال غیر باربر : این محصول انحصاری ، نیاز به سوراخکاری و مصرف چسب و کاشت میلگرد در سقف و کف را ازبین برده و صرفا با تفنگ میخ کوب- هیلتی- قطعه اتصال بدون برخورد با میلگرد سازه و به سرعت و با قیمت کم و دقت بالا نصب میگردد.( نبشی مش ورقدار متصل به کف و سقف
 • امکان طراحی برای مقادیر متفاوت بار طوفان و نما توسط واحد مهندسی پایکار بنیان.

 

 تولید با ستاندارد واقعی

 

 

مقایسه دیوارهای ۳D با سایر دیوارهای آجری و بلوکی

 

مطابق آئین نامه زلزله ایران (استاندارد۲۸۰۰) در ساختمان‌های بااهمیت زیاد یا خیلی زیاد ، ساختمان‌های بزرگ (بالای ۳۰۰ نفر جمعیت) یا بالای ۸ طبقه، استفاده از دیوارهای غیر باربر” سبک و منعطف” که در برابر زلزله‌های طولانی یا شدید، از هم گسیخته یا واژگون نگردند، الزامی است.

 

 • بدیهی است که سایر انواع دیوارهای آجری و بلوکی، به علت مسلح نبودن و عدم اتصال به سقف و کف، علیرغم استحکام و دوام مناسب اسکلت، پایداری لرزه‌ای ندارند، به طوری که در ممالک پیشرفته‌ای که جزو مناطق لرزه‌‌خیز باشند استفاده از سیستم‌های غیریکپارچه و غیرمسلح، به عنوان دیوار جداکننده یا محیطی، مجاز نمی‌باشد.
از چه دیواری برای ساخت خانه استفاده کنیم؟
ادامه مطلب

 

 •  پل حرارتی بوجود آمده در اجرای دیوارهای بلوکی و آجری (مثلا برای یک دهانه ۴ متری و ارتفاع ۳ متری با بندهای ملات به ضخامت cm1.5 حدود ۲ cm 9000 مربع بوده که در مقایسه با پل حرارتی ۷۸ عدد کانکتورهای فولادی موجود بر متر مربع پانل که دارای قطر mm3 هستند حدود cm2 67) حدود  ۱۳۰ برابر خواهد شد.

 

 •  از آنجایی که سیمان‌کاری طرفین پانل، در انواع دیگر مصالح دیواری نیز وجود دارد، وزن هسته دیوار “۳D” در حد صفر بوده که کمک شایانی به سبک سازی اسکلت و فونداسیون نموده و توجیه اقتصادی مضاعفی در کاهش هزینه‌ها در بر خواهد داشت. طبق تجدیدنظر اول نشریه ۳۸۵ ، میزان بتن لازم زیر مش، در حالت غیر باربر معادل حداقل یک سانتی‌متر می‌باشد که در صورت پوشش تار و پود مش، جمعاً به ۳ سانتی‌متر می‌رسد.

 

 •  امکان اجرای انواع نصبیات (رادیاتور ، کابینت ، پکیج دیواری و دکور با رول پلاک روی دیوارهای پانلی وجود داشته که برای سایر دیوارهای بلوکی و سفالی  این موضوع با مشکل انجام میگردد.)

 

 •   مقاومت بهتر دیوارهای پانلی در برابر طوفان و سیل به دلیل شبکه فولادی و اتصالات گیر دار با فریم ساختمان و عدم نیاز به وال پست تا ارتفاع ۳.۵متری از سایر مزیتهای فنی پانلهای تری دی میباشد. که در ایین نامه ۲۸۰۰ برای سایر دیوارهای بلوکی الزامیست.

 

 

 

درباره ما

کارخانه پایکار بنیان پانل یکی از بزرگترین و مدرنترین کارخانه های خانه سازی کشور (تجهیز شده با تکنولوژی M2 ایتالیا ) در زمینه فناوریهای نوین ساختمانی با ظرفیت تولید سالانه ۱۰.۰۰۰ واحد مسکونی با تایید مرکز تحقیقات مسکن و اداره استاندارد، و تاییدیه های بین المللی ، در شهر صنعتی پرند در حال فعالیت میباشد. ۸۲۴۴۱۱۰۰  : Tel.www.pbpanel.com