کاهش یک درصدی نرخ سود بازپرداخت وام ساخت با روش صنعتی

مدیرعامل بانک مسکن ابوالقاسم رحیمی انارکی با بیان اینکه در این مدت، ۴۲۷ هزار واحد از تسهیلات بانک مسکن استفاده کرده‌اند نیز خاطرنشان کرد که این تسهیلات نیز، نسبت به سال گذشته هشت درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین درخصوص مشارکت بانک در طرح ملی مسکن نیز، گفت: در مرحله اول تا ۱۴۰ هزار واحد را پوشش تسهیلاتی می‌دهیم که از این تعداد تا به حال ۲۵ هزار تفاهم‌نامه با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) امضا شده و سهمیه ۵۰ هزار واحد بنیاد مستضعفان نیز به ما ابلاغ شده است.

به گفته رحیمی انارکی، مطابق تفاهم انجام‌شده برای واحدهای ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۱۰۰ میلیون تومان و برای واحدهای مربوط به بنیاد مسکن ۷۵ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

وی همچنین از کاهش یک درصدی نرخ سود برای تسهیلات ساخت با روش صنعتی خبر داد.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین با بیان اینکه در سال جاری ۵۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات خرید مسکن پرداخت شده است، اظهار کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد کاهش یافته است.

رحیمی انارکی افزود: ۱۱۵ هزار فقره وام خرید از ابتدای امسال تا ۱۴ دی‌ماه پرداخت شده که به لحاظ تعداد ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به گفته وی، در تسهیلات جعاله ۲۴ هزار میلیارد ریال پرداخت شده که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل بانک مسکن در ادامه با بیان اینکه در سال جاری تاکنون تعداد واحدهایی که از وام صندوق پس انداز یکم ۱۴۰ هزار واحد به ارزش ۱۰۹ هزار میلیارد ریال بوده است، گفت: در مجموع ۶۴۲ هزار فقره در این صندوق سپرده‌گذاری شده که ۱۰۸ هزار فقره حساب، بدون دریافت تسهیلات حساب را بسته‌اند.

احداث خانه پیش ساخته بتنی فقط در 72 ساعت
ادامه مطلب

بر اساس اعلام رحیمی انارکی، تعداد حساب‌های زنده این طرح ۳۵۰ هزار و منابع صندوق پس انداز یکم نیز در حال حاضر ۴۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تعداد واحدهای مسکن مهر تا امروز بیش از دو میلیون و ۳۸۰ هزار واحد است، تصریح کرد: از این تعداد یک میلیون و ۹۲۶ هزار فروش اقساطی انجام شده و ۸۹ هزار واحد تعیین تکلیف شده مسکن مهر داریم که در مجموع حدود ۳۷۳ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده که از این تعداد حدود ۳۲۸ هزار واحد شهری و بیش از ۳۵ هزار واحد روستایی است.